Особливості виховання дітей в Туреччині

Колись, коли тільки автор цього тексту була глибоко вагітна, то дуже переймалася різницею в менталітеті щодо виховання дітей. Наслухавшись теорій про те, що дітей балують, мажуть, не виховують, поять чаєм та кока-колою, вона (себто я) почала “обрабатувать” свого чоловіка.

Виявилося, – даремні страхи. Свідомі люди – вони свідомі всюди, а тому великого значення територіального нема. Хоча, не буду сперечатися, є загальні відмінності від того, що ми бачили у себе дома.

Перш за все, це в певній мірі панікерство бабусів і дідусів. Вони цілком впевнені, що ви, іноземка, зовсім не так станете виховувати їхніх онуків, аніж би то робила їхня турецька невістка. А тому, повчань буде багато. Як вдягти, як перевдягти, як кормити і головне чим (мої турецькі родичі чогось дуже хотіли накормити дитину цукровою водою).

Більшість турків цілком і безповоротно на дітях повернуті. Це і спричинює безпричинні витрати на постійні подарунки, на вседозволеність і життя без дисципліни. Турецькі родичі будуть іти навіть на хитрощі, аби діти були задоволені, а ви менше знали (в нашому випадку, я не знала, що залишаючись  у дідуся з бабусею, моя дитина могла втикати мультики до часу ночі і лупила чоколяди без зупину).

Раніше в сім”ях було не прийнято, аби тато проявляв заоблачну любов до дітей. Розказують, що кілька десятків століть тому тато рідко коли  міг обійняти і поцілувати. Тато мусив бути суворим і твердолобим. Дякувати, сьогодні це в минулому, і родинним стосункам нема заборон.

В класичній турецькій сім”ї останнє слово залишається за татом. У дітей виховується нічим не зламна повага до старших (величезний плюс).

В Туреччині є багато дошкільних закладів, є все для дого, аби розвивати дитину. По цю пору ще не всі цим користуються. На гуртку йоги для дітей навряд чи буде забитий зал. Але турецькі сучасні батьки до цього йдуть. Існують активні групи з розвитку Монтессорі освіти.

Якщо абстрагуватися, прислухатися до серця та свого раціо, то і в Туреччині можливо безболісно виховати свідому дитину

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *