У Туреччині відбудеться референдум щодо конституційної реформи

Питання конституційної реформи в Туреччині буде винесено на референдум.Для однозначного вирішення питання на голосуванні в парламенті було недостатньо голосів.

Парламент Туреччини в третьому читанні проголосував 339 голосами проти 142 за зміни до конституції, які повинні зробити президента Реджепа Тайіпа Ердогана одноосібним главою виконавчої влади в країні і скасувати пост прем’єр-міністра.
Однак поправки до конституції повинні бути затверджені не менш ніж 367 з 550 членів парламенту, щоб бути прийнятими. Пропозиції, які отримують від 330 до 367, повинні бути винесені на всенародне голосування.
Референдум, швидше за все, відбудеться на початку квітня. Дата буде оголошена після того, як рішення парламенту буде підписано Ердоганом і опубліковано в офіційному бюлетені.

Крім посилення президентської влади в країні, сім статей до нової конституції Туреччини включають: збільшення числа депутатів з 550 до 600, зниження вікового цензу для народних обранців з 25 до 18 років, проведення парламентських і президентських виборів одночасно раз в п’ять років.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *