Про холодну помсту

 Моя свекруха – то джерело таких історій, від яких мурахи табунами по спині. А все тому, що молодість її припала на ті часи, коли шалено цькували курдів і алевітів. А вона і те і друге. Тому їхнє життя завжди було на краю, люди були готовими до всього і завжди.
Та зараз історія  про холодну і продуману помсту.
Є у мами моєї подруга близька. Гарна персіянка з сім”ї алевітів – Рожда (таке смачне солодке курдське ім”я). Прийшов до неї свататися мусульманин суніт. А вони з алевітами в принципі вороги ворогами були, історії відомі дуже криваві подробиці.. Але в одному селі та ворожість не відчувалася, сусіди все таки. Рожда брикалася, та батьки порадилися і віддали, бо чоловік багатий і бути одруженою з сунітом, то хоч якісь гарантії, що твою сім”ю менше тіптимуть так часто перевірками.
Одружилися значить. І перша шлюбна ніч.
Чоловік каже: “Ти зі мною одружилася. Тепер ти не алевітка.  Помочися на портрет Алі” (а то пропрок алевітів). Рожда – в шок. “Не буду”, –  каже. Посварилися. Він її одразу побив, відмантелив до синців по всьому тілу. І сам помочився на заготовлений портрет… Романтична ніч. нічо не скажеш.
То були ті часи, коли забратися і піти від чоловіка не так легко. А тому, вона залишилася. І ненавиділа його все життя. І займалася сексом під примусом. І дітей родила, вничку прививала їм свою релігію.
І все пам”ятала їхню першу ніч. і планувала, шо прийде її час і вона помститься, от коли він буде вже немічним і не зможе її гемселити.
Раптом чоловік захворів і помер. Слішком раптово якось. Як грім серед ясного.. Відбули всі процедури,  3 дні, 9 днів і 40. І каже Рожда, шо якось душить її шось, ну не може вона простити йому того, шо він помер рано і не встигла вона йому відомстити. Не поіздівалася даже при жизні.
І так от її марудило-марудило і прозріння прийшло одного вечора, коли місяць світив яскраво, а зорі танцювали аркан (може і не аркан, а який небуть турецький танець). Встала вона, вдяглася і пішла на кладовище, до чоловіка. Прийшла – привіталася.
І помочилася на його могилу.
І зразу попустило.

4 Comments

  1. Genc

    Зрозуміла з оповіді, що твоя свекруха і чоловік з курдської сім’ї. Прошу окремим постом відкрити для нас таємниці відносин між курдам і турками. Хто такі курди, звідки взялися? Де жили раніше? Ніхто з нас не знав про протистояння між курдами і турками, що воно вже 10- літтями тягнеться, поки PKK 2-3 роки тому не стала брати на себе відповідальність за деякі теракти. Тут то наші і зашуміли, ооо в Туреччину тепер страшно їздити, там нині війна. А то що це вже 20?+ років тягнеться ніхто і не чув, всі їздили спокійно відпочивати ?. Можеш щось прояснити? Було б дуже цікаво почути по цій темі. Дяка.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *