Туреччина прийме 300 сімей етнічних турків з України

Туреччина 300 прийме сімей турків-месхетинців з України.

Рішення кабінету міністрів про переселення до Туреччини в якості мігрантів з наданням місця проживання 300 сімей турків-месхетинців, які проживають в зонах військових дій в Україні та бажаючих приїхати до Туреччини, опубліковано в Офіційному віснику.

Відповідно до цього рішення, в першу чергу в Туреччину будуть переселені сім’ї, які проживають в найбільш небезпечних зонах і знаходяться в найбільш скрутному становищі.

Месхетинських турки (поширені також назви турки, Ахиска, Ахиска-турки, турки-джавахці, кавказькі турки) субетнічна група турків, походить з області Месхетії на Південно-Заході Грузії. Говорять на одному з східно-анатолійських діалектів турецької мови.

В більшості сповідують Іслам,  мусульмани-суніти, меншість складають мусульмани-шиїти (імаміти). Територія історичної Месхетії відповідає трьом нинішнім адміністративним районам Грузії – Адігенскому, Ахалціхскому та Аспіндзському, що входять в край Самцхе-Джавахеті, а також суміжним районам Туреччини. Невелика група месхетинців жила на сході Аджарії і північному сході сучасної Туреччини

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *