Ескішехір – місто університетів і студентського духу

Сьогодні продовжуємо пізнавати Туреччину разом і зупинимося на місті Ескішехір. Місто з відомим на увесь світ Анатолійським університетом, який перетворив Ескішехір на студентську столицю Туреччини.

Це сучасне та велике місто з населенням понад 600 тис. людей. У перекладі з турецької «Ескішехір» означає «старе місто». І це не дивно, адже саме він був однією зі столиць могутньої Османської імперії. І зараз Ескішехір зберігає свою популярність: це найбільше місто в Туреччині за кількістю студентів і 4-те у всьому світі. Тут знаходиться Анатолійський університет, який утворився у результаті злиття 4-х інших навчальних закладів: економічного, архітектурно-будівельного, педагогічного та медичного. Роком заснування вважається 1958, а кількість студентів перевищує 800 тис.!

У центрі міста розташовані 2 кампуси, 17 факультетів, державна консерваторія і 30 дослідницьких центрів. Цей університет прагне в першу чергу випустити чудових спеціалістів у своїх галузях, корпуси оснащені останніми технологіями, а в самому університеті панує творча та динамічна атмосфера.

Університетська бібліотека працює цілодобово, а після 12 години ночі відвідувачам надають каву або чай. Вона має близько 300 тис. джерел, а також велику кількість оцифрованих матеріалів.

В Анатолійському університеті навчаються студенти з усього світу. А оскільки турки дуже гостинні, тому іноземні студенти не почувають себе чужими. Саме студенти роблять Ескішехір таким динамічним, живим, привабливим для туристів та енергійним. Кожна вуличка просякнута цим студентським духом.

Окрім Анатолійського університету в місті діють й інші навчальні заклади: культурний центр Юнуса Емре та університет Османгази.

Університет Османгази – державний заклад, який входить у 40 найкращих навчальних закладів Туреччини. Навчання проводиться на таких напрямках: медицина, архітектура, прикладні науки, металургія та письмо. Загалом в університеті навчається майже 30 тис. студентів.

І справді студентське місто, яке вражає. І саме завдяки постійній присутності студентів Ескішехір залишається завжди молодим та атмосферним містом. Адже сумувати ніколи не доведеться, коли на вулицях та парках гуляють, відпочивають та навчаються молоді люди, а все місто перебуває в тій прекрасній атмосфері студентства.

 

Альона Горєлова

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *