10 найвідоміших музеїв Туреччини

Палац Топкапи

До Туреччини варто їхати не тільки позасмагати на пляжах  та спробувати all inclusive, а ще й відвідати музеї. Це держава з багатою історією, а тому сумувати точно не доведеться. Обирайте для себе найцікавіше – і гайда пізнавати Туреччину.

  1. Археологічний музей Стамбулу. Він був заснований у кінці XIXст. і складається з трьох будівель – саме Археологічний музей, музей Стародавнього Сходу та Кахляний павільйон. Кількість експонатів у музеї просто вражає – понад 1 млн зразків, серед яких знахідки в Трої, пам’ятки Вавилона, Стародавнього Єгипту, ісламські керамічні вироби, оздоби візантійських храмів тощо.
  2. Султанський палац Топкапи в Стамбулі. Довгий час це була резиденція багатьох правителів Туреччини. Палац Топкапи – величний та могутній. Число експонатів налічує 65 тис. одиниць. Тут і парадна зброя, і ювелірні засоби, і порцеляновий посуд, і картини.
  3. Музей турецького та ісламського мистецтва. Насправді – це палац Ібрагіма Паши – візаря Сулеймана Пишного. У музеї понад 40 тис. експонатів, які розділені на 7 експозицій: килими, рукописи та каліграфія, вироби з дерева, скла та кераміки, художнє кування та розділ етнографії.
  4. Червона вежа. Це справжній шедевр архітектури, який знаходиться в Аланії і який є символом турецького панування в морях. На нижньому поверсі вежі можна ознайомитися з місцевими етнографічними цінностями, а також із одягом часів Османської імперії, текстилем ручної робити, килимами та ін.
  5. Грот Даламатас в Аланії – печера здоров’я. Не зовсім музей, проте прекрасне місце і для відпочинку з красивим підсвічуванням сталактитів і сталагмітів, і для покращення здоров’я завдяки лікувальному повітрю.
  6. Музей Ататюрка в Ізмірі. Знаходиться в будинку, в якому Мустафа Кемаль зупинявся під час візитів до Ізміра. Тут зберігаються особисті фото політика і його речі.
  7. Музей живопису та скульптури в Ізмірі. У музеї представлені картини, скульптури та керамічні роботи турецьких майстрів, зокрема з Ізміра, а також роботи й закордонних художників. Окрім робіт, у музеї проводяться заняття та курси з дизайну, живопису та ін.
  8. Тюрксько-ісламський музей Бурси. Тут представлені вишиті тканини, вироби зі слонової кістки і фаянсові вироби.
  9. Музей Айя Софія у Стамбулі. Це всесвітньо відомий пам’ятник візантійського будівництва та символ «золотого століття» Візантії, побудований 537 року. Висота Софійського собору – 55 метрів, діаметр бані– 31 метр. Сьогодні Музей Айя Софія перетворився на уентр релігійного скандала, з нього прагнуть зробити мечеть, та археологи та історики проти.
  10. Музей підводної археології в Бодрумі. Це найбільш відвідувана пам’ятка міста. Він займає 15 залів замку св. Петра, кожен із яких присвячений будь-якій частині колекції затонулих кораблів і знайдених на них вантажів. На території музею є багато місць, де не  сфотографуватися – смертний гріх, адже таких гарних пейзажів більше ніде не знайти.

Туреччина – багатогранна. Портал З Туреччини з любов’ю прагне розбити стереотип про однобокість відпочинку у цій країні.

Альна Горелова 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *