Must-see в Туреччині: термальні джерела Памуккале

Памуккале – одне з тих місць в Туреччині, яке змусить вас зовсім по-іншому поглянути на цю країну, що стала, мабуть, найбільш популярним об’єктом для туристів. Власне, місцеві жителі дали цьому місцю таку назву (Pamukkale – баввовняна фортеця ) через надзвичайну схожість із бавовняними полями. Памуккале – це термальні джерела, які без зайвої скромності можна назвати геологічним дивом світу. Температура води тут досягає позначки 40 градусів, а повітря навколо ключів – 35 градусів, так що при виході з води ви відчуєте дуже сильний і різкий холод по тілу.

Сотні тисяч років тому руйнівні землетруси вирували на території сучасної Малої Азії. Гірські породи, які утворюють Памуккале, піддалися зсувам та розколам, що дали шлях на поверхню численним джерелам підземних вод. Сьогодні термальні джерела – це невидимий природний скульптор, який невтомно продовжує формування білосніжного схилу невисокої гори.

Вже більше двох десятків років Памуккале входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. По-сусідству з природними терасами були вириті штучні басейни, однак, з часом їх теж укрив вапняк, і тепер ті басейни важко відрізнити від природніх утвореннь. Відвідувачам Памуккале буде запропоновано пройтися без взуття невеликими стежками посеред цієї невимовної краси гірських терас і басейнів з водою.

Прогулянка – не єдине, що запропонують вам в Памуккале. Головною якістю місцевих вод є їх лікувальні і омолоджуючі властивості. Цим вони зобов’язані високому вмісту кальцію. Навіть древні греки лікувалися тут.

Турки по – справжньому закохані у цей дивовижний куточок. Вони завжди підтримують тут святкову атмосферу, довкола є багато сувенірних крамничок. Завдяки такій дбайливості, це місце стало третім за популярністю у Туреччині. То ж,  як ви зрозуміли, не відвідати його просто неможливо!

 

Юлія Москвич 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *