Сьогодні відбудеться саміт Туреччина-Європейський союз у м. Варна

У болгарському місті Варна сьогодні, 25 березня  відбудеться саміт Туреччина-Європейський союз.

Обговорення пройдуть під головуванням президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, голови Європейської ради Дональда Туска і глави Єврокомісії Жан-Клода Юнкера.

Офіційна Анкара чекає від Євросоюзу конкретних кроків по відновленню атмосфери довіри, зокрема, поновлення угоди щодо Митного союзу Туреччина-ЄС, спрощення візового режиму (довго ждати прийдеться, чуствую) для турецьких громадян, прискорення процесу виділення фінансової допомоги для сирійських біженців в Туреччині, більш вагомого внеску в боротьбу з тероризмом.

У той же час, представники ЄС сприймають саміт у Варні в якості платформи для зміцнення співпраці з метою усунення проблем, що накопичилися у відносинах з Туреччиною.

Саміт Туреччина-ЄС стартує о 19.00 за місцевим часом і триватиме дві години, після чого планується спільна прес-конференція.

На порядку денному обговорень значаться теми зв’язків Туреччини з ЄС (економіка, торгівля, безпека, боротьба з тероризмом, зовнішня політика), а також ситуація в Палестині, на Балканах, в Сирії, Іраку, Лівії і М’янмі.

Крім того, Анкара виступає за усунення штучних перепон у переговорах щодо членства Туреччини в ЄС.

Ердоган планує також обговорити з Туском і Юнкером тему зобов’язань, взятих ЄС перед Анкарою, а також питання протидії діяльності терористів в європейських країнах.

Перший саміт Туреччина-ЄС відбувся в жовтні 2015 року, в березні 2016 року були проведені ще два саміти. Саміт в Болгарії стане четвертим.

Ну що ж, схрестимо пальці, аби всі домовилися до миру, добра та, обов’язково, безвізу для Туреччини 🙂

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *