Дівоча Вежа, або Kız Kulesi: притулок для закоханих

Дівоча вежа (Kız Kulesi) – одне з найромантичніших місць Стамбула. Вона вважається одним із символів цього міста і навіть зображена на національній валюті Туреччини.

Чому ж така популярність? Непросте, овіяне легендами минуле пам`ятки, зробило її дуже привабливою в художньому сенсі. За твердженням істориків, її романтична історія почалася ще в IV ст. до н.е. З вежею пов’язано безліч легенд.

Найромантичніше місце у Стамбулі – Дівоча Вежа (Kız Kulesi) – оповито таємничими та прекрасними легендами

Одна з них оповідає про юнака Леандро, який палко покохав одну зі жриць Афродіти – Геро, якій були заборонені стосунки з протилежною статтю, тому що вона дала обітницю безшлюбності. Геро і Леандро закохалися один в одного з першого погляду. Закохані придумали секретний знак, щоб таємно зустрічатися. У певний час Геро запалювала ліхтар і залишала його у вікні високої вежі, Леандро, побачивши умовний знак, сідав у човен і перепливав Дарданелли на побачення до коханої. Але одного разу головний жрець помітив ці стосунки і вирішив погубити Леандро. У темну ніч, коли море штормило, його помічники погасили вогонь і юнак розбився об скелі. Геро, не дочекавшись коханого, також кинулася з вежі. З тих пір ця вежа носить ще й назву Леандрової.

Інша відома легенда розповідає про турецького султана, який шалено любив свою дочку. Одного разу ясновидець напророкував, що його дочка помре, коли їй виповниться 18. Султан наказав, щоб до тих пір, поки його доньці не виповниться 18, вона жила у окремій вежі. Коли настав цей день, султан подарував їй горщик з фруктами, у якому виявилась отруйна змія, яка і вкусила дівчину. Як і було напророковано, дочка султана померла.

Нині це місце дуже популярне серед туристів. З оглядового майданчика Kız Kulesi відкривається неймовірний вид на місто. Цей символ Стамбула протягом століть надихав і надихає письменників і художників на створення прекрасних творів мистецтва. Зокрема, відомий художник Айвазовський намалював картину «Вид Леандрової вежі в Константинополі», на якій майстерно зображено Дівочу вежу.

Як бачите, це досить символічне місце для того, щоб зізнатися у коханні. Тому, якщо будете зі своєю другою половинкою у Стамбулі, не оминіть Дівочу вежу. Незабутні вражання вам гарантовані!

 

Юлія Москвич

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *