Що нам відомо про Мустафу Кемаля Ататюрка?

Сьогодні йтиметься про того, хто займає щільне місце в серці практично кожного турка.

Ататюрк – це прізвище, яке Мустафа Кемаль отримав вже після свого визнання в Туреччині. У перекладі з турецької – це означає «великий турок» або ж «батько турків». Хоча самим туркам більше до вподоби саме перший варіант. То хто ж такий Мустафа Кемаль Ататюрк?

 

  1. Ататюрк – турецький реформатор, політик, громадський діяч та військовий, засновник і перший лідер Республіканської народної партії Туреччини, перший президент Турецької Республіки та засновник сучасної турецької держави.
  2. Своє прізвище Ататюрк отримав після того, як ввів закон про прізвища в 1934 році. Більше того, у Туреччині зараз діє заборона на це прізвище для всіх інших турків.
  3. Точна дата народження Ататюрка не відома. Сам Мустафа заявляв, що народився 19 травня – у день проголошення своєї боротьби за незалежність Туреччини.
  4. Його мати хотіла, щоб він став вченим муллою, а батько – військовим. Врешті-решт Мустафа Кемаль таємно склав іспити в початкову військову школу, після чого його мати вже змирилася з рішенням сина.
  5. Власних дітей Ататюрк не мав, тому в нього було 10 прийомних – 8 дівчаток і 2 хлопчиків.
  6. Був одружений з Латифою Ушаклигіль, проте через 2 роки спільного життя вони розлучилися.
  7. Перетворював Туреччину на європейську державу, ввів цілу низку європейських реформ.
  8. У Туреччині існує культ Ататюрка, всюди є його портрети і свята в його честь святкуються пишно і з розмахом.
  9. Пам’ятники Мустафі Кемалю є в кожному турецькому місті та навіть селі, та й за межами держави також. Його портрет зображений на банкноті турецької валюти, його ім’ям названі аеропорт, школи та вулиці.
  10. Найвідоміший вислів Мустафи Кемаля: «Я щасливий, коли говорю, що я турок!» 

Мустафа Кемаль Ататюрк став початком великих перетворень Туреччини. Сам Гітлер писав, що став другим, після Муссоліні, учнем Ататюрка. І справді, це людина, яка змінила хід всієї турецької історії.

 

Альона Горєлова 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *