Мер’є́м Узерлі́: життя та творчість

Кастинг…кілька тисяч претенденток…серіал «Величне століття»…але обрали саме її.

Мер’є́м Сахра Узерлі́ – головна героїня турецького серіалу «Muhteşem Yüzyıl». Акторка народилася 12 серпня в Касселі (Німеччина) та має німецько-турецьке громадянство. Вона об’єднує в собі дві культури культури, центри яких у Берліні та Стамбулі.

Meryem Sahra Uzerli, саме так її ім’я звучить турецькою, виросла в сім’ї батька-турка і матері-німкені. Крім, того в акторки є ще двоє братів і сестра.

Ще змалечку життя Мер’єм було пов’язане з акторською майстерністю. У 5 років вона вперше вийшла на сцену театру, яким завідував друг її батька.  Потім дівчина пішла в школу, в якій поглиблено вивчала мистецтво. Там майбутня Роксолана продовжила свою театральну кар’єру, зіграла безліч ролей як на театральній сцені, так і шкільній. Після випуску вступила до театральної школи «Schauspielstudio Frese»  в Гамбурзі. Серед 300 претендентів пощастило пройти лише 5-ом. І серед них – Мер’є́м Узерлі́. 

Далеко не одразу молода акторка здобула таку славу, якою може похвалитися зараз. Після закінчення театральної школи, протягом 6-ти років Мер’єм грала в одному з театрів Гарбурга. Потім був Берлін, спроби грати в кіно, дебютна роль в картині «Інга Ліндстрем» (2008).

Без знання турецької мови, акторка вирішила взяти участь в кастингу на роль Роксолани в однойменному історичному серіалі «Величне століття. Роксолана»(“Muhteşem Yuzyıl”). У цій стрічці висвітлювався період життя Османської імперії, коли нею правив султан Сулейман I Пишний. Мер’єм повинна була зіграти одну з його наложниць – Роксолану, привезену з Криму. Таким чином, незнання мови і неправильний акцент були тут доречними. Але з часом Роксолана мала заговорити турецькою, і Мер’єм Узерлі впоралася з цим завдання.

У 2013 році акторка покинула цей телевізійний проект та переїхала до Берліна. Серед причин-професійна втома, нервове виснаження та нескінченні зйомки, а ще вагітність і розрив з тогочасним коханим в Стамбулі.

Тим не менш, це величезний прорив, всесвітня впізнаваність та розвиток у професійному плані для Мер’єм. З нетерпінням фанати чекали її появи й в інших серіалах – «Материнська рана» та «Аромат любові».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *