8 Березня по-турецьки

Сьогодні телефон зранку обірвано меседжами, відосами, потішними віршами, фотками. І всі вони летіли мені звідусіль, та лише не з Туреччини (ну хіба переписка між українками в Туреччині була, брехать не буду). Поки їхала в школу, копилила губу, ображалася, що тут не дають офіційного вихідного. Приїхавши туди – здивувалася, бо побачила нашу бабську гоп-компанію научичельок при параді і з бойовим настроєм. Бо для туркень то не стільки свято жінок-весни-парфюмів-з-супермаркету, як день боротьби за жіночі права. І в них роботи непочатий край, скажу я вам.

Зранку в інстаграмі натрапила на відео турецькою “Жінку називаємо жінкою, дитину – дитиною. Крапка”. І для Туреччини це ж не до кінця усвідомлена трагедія.  По цю пору тих дітей видають заміж не те що до 18, а починаючи з 13. Дикунство, не менше. І нема управи на тих збоченців, бо ті хто проштрафився прикривається “традиціями”…

Офіційна статистика: 28% турецьких жінок віком до 55 років мають освіту до 3 класу. Деяким не допомогло й те, що вони вивчилися аж до ліцею, бо  вийшли заміж, сіли перед тєліком з сємками, згодом народили багато дітей (не проти цього, але я за свідоме материнство)  і все. Вони “состоялісь”.

А ті жінки, які все розуміють і знають свої права – намагаються боротися. І натрапляють на неприйняття.

Коли почалися смс-ки від турецьких “свідомих”, я зрозуміла, шо жінкам треба, аби їх вислухали. Там було про те, шо “разом – ми сила!”, “разом – ми переможимо!”, “нас не зупинити!” і т.д.

А на додачу посеред дня вийшла новина про те, шо в Стамбулі на мітингу охоронець попер проти жінок і роздер їх плакати … Значить, пробують зупинити. І ен приймають сильних жінок.

В нас в Дідімі сьогодні теж мітинг. Як і по всій Туреччині. Тисячі жінок стоять і скандують про те, шо вони проти. Проти ґвалтувань, побоїв, проф-нерівності, розбещення неповнолітніх…

Сподівюся вдома і мітингуючі все-таки отримають свою дозу тюльпанів чи троянд, і вірю в те, що завдяки активним нам – Туреччина (і не тільки) все-таки зрушить з мертвої точки щодо прав жінок. 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *