Турецький серіал “Величне століття” у серці українського глядача

Україна та Туреччина здавна мають спільну історію. Вона описана і в історіографії нашої держави, і в художніх творах. Одним із найвідоміших моментів – історія життя українки Насті Лісовської (Роксолани) в турецькому полоні. То чим так привабив турецький серіал українського глядача?

Величне століття (Muhteşem Yüzyıl) з’явилося на телеекранах вперше у 2011 році, а останній 4 сезон вийшов 2014. До українського глядача серіал потрапив 2012 року і відразу заполонив серця мільйонів українців. Він став одним із найпопулярніших серіалів на українському телебаченні та й на теренах самої Туреччини. Мер’єм Узерлі, яка зіграла головну героїню Гюрем (Hürrem), отримала всесвітню славу за цю роль і загальне визнання. До речі, Мер’єм за національністю німкеня по матері і туркеня по татові. Грати в турецькому серіалі для неї було, скажімо так, непросто. Вона багато працювала над своєю вимовою та й взагалі турецькою мовою, що врешті-решт дало свої плоди. Вона запам’яталася та запала в душу багатьом українцям, незважаючи на деяку жорстокість та надзвичайну хитрість в її образі.

То в чому ж така популярність серіалу Величне століття в українського глядача? У прекрасній грі акторів, у добре підібраному акторському складі, у знайомій історії для всіх українців, що знову ж таки поєднує та зближує Україну та Туреччину, у хорошому сюжеті та великій кількості заплутаних моментів та, що не менш важливо, в абсолютній новизні для українців серед серіального «розмаїття» на українському телебаченні.

Чи вплинув серіал на активізацію одружень українок та турків?

Українські жінки здавна користувалися популярністю серед чоловіків різних національностей. Ці чоловіки, можливо, щедріші, багатші на компліменти та розмови про дороге життя, й наші жінки для них є хорошим варіантом для одруження. Проте чи важливо це для українок і чи прагнуть вони заміж за турка? А чим їм ближчі та рідніші все-таки свої?..

Альона Горєлова

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *