Історія одного султана: Ахмет I

Сьогодні йтиметься про одного з найвідоміших султанів Османської імперії – Султана Ахмета I, який здобув свою популярність  справедливістю та гнучким розумом. Окрім того його знають як того, хто збудував одну з  найвідоміших історичних  пам’яток Туреччини – Блакитну мечеть.

Ахмет I був сином султана Мехмета III, який правив на початку XVIII століття. Народився він в Манісі 18 квітня 1590 року. Його матір’ю була Хандан – султан, одна з наложниць гарему правителя.

Після смерті батька, у дуже юному віці, хлопчик унаслідував трон. Проте, незважаючи на такий вік, султан мав вольовий характер. Його мати на два роки стала валіде – султан, проте Ахмет рідко слухав її поради і завжди чинив по – своєму.

В перші роки свого правління юний султан продовжив військові дії проти Персії та Австрії. Крім того, йому довелось брати участь у придушенні повстання в Анатолії. У 15 – річному віці Ахмет утратив матір. Що спричинило її смерть – невідомо. Деякі історики припускають, що її отруїв син, щоб вона не перешкоджала його рішенням.

Ахмету не дуже щастило у військових діях. Уже після війни з Персією Османська імперія втратила території сучасних Грузії та Азербайджану. Після цього султан кілька разів намагався повернути втрачені землі, та в нього нічого не вийшло.

Султана дуже любили громадяни Османської імперії. Він зіграв важливу роль в облаштуванні Стамбулу: збудував Блакитну мечеть, добудував до комплексу Топкани дві бані, бібліотеку і ще кілька будівель. Під час великих пожеж у столиці приймав участь у гасінні вогню і навіть отримав ушкодження, що збільшило його популярність.

У 1617 році султан захворів тифом, який і став причиною його смерті.

 

Юлія Москвич

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *