Шлях Туреччини до безвізу: через терни до зірок

Якщо в Туреччині колись настане щасливий безвіз – ми видкриємо шампанське 🙂

Переговори тривають повільно, з перемінним успіхом. У турецьких державних мужів чогось грає гордість і вони дуже повільно йдуть на поступки (ну ясно, це ж не їм тре вистоювати за шенгенкою і платити за неї бабки) і їм не хочеться йти на поступки.

Але  днями Туреччина заявила що  готова провести реформу антитерористичного законодавства, як того вимагає ЄС, для отримання безвізового режиму. Про це говорив посол Туреччини в ЄС Фарук Каймакчи.

Реформа є одним із критеріїв ЄС, які необхідно виконати перед тим, як скасувати візові вимоги для турецьких громадян.

Каймакчи заявив, що Анкара з відносною легкістю зможе виконати також всі інші ключові вимоги.

“Для нас це не так важко, Україна змогла, Грузія змогла, то чому не Туреччина? Це для нас не складно”, – сказав він.

Серед інших важливих критеріїв для отримання безвізового режиму – реформування законів про захист даних, що, за словами Каймакчи, також не буде проблемою, хоча укладення угоди з Європолом може зайняти більше часу.
Однак Каймакчи сказав, що внесення будь-яких змін в законодавство буде залежати від підтримки ЄС. “Чим більше ЄС буде надавати підтримку, тим більше буде реформуватися Туреччина”, – сказав він.

Нагадаємо, раніше Анкара заявляла, що якщо Європейський союз не скасує візовий режим, то Туреччина може переглянути угоду про мігрантів, які зараз перебувають на її території (от тут я не допетрала – попруть їх чи шо?)

Як відомо, раніше президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган відхилив пропозицію співпрацювати з ЄС, наполягаючи на повне членство в блоці.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *