5 січня Туреччина втратила відомого олдскулівського актора Мюніра Озкула (Münir Özkul)

5 січня Туреччину потрясла новина про смерть відомого, улюбленого всіма актора, який втілювів цілу епоху турецького кіно –  на 93-му році життя пішов у інші світи Münir Özkul.

Народився у 1925 в Стамбулі, і був онуком  одного з  османських пашів. У 15 років зіграв свою першу роль у театрі і вже тоді, кажуть, було зрозуміло, що цей хлопчина – ціла ера. Так він грав.

Перехід з театру у кіно відбувся дуже випадкого. Мюнір іде відвідати свого друга на кіностудію Yeşil Çam і там не вистачає однієї особи для масовки. Друг попросив про послугу, а Мюнір, аби нікого не образити, заради приколу простіше кажучи, опинився перед камерою. І це стало початком кінематографічної кар”єри. Мюнір Озкул за своє життя зіграв у понад 400 фільмах (!!! це рекорд?)

Згодом Мюнір Уста засновником власного театру і був головою Державного театру Туреччини.

Мюнир Озкул так ніколи і не зіграв злодія чи мафіозі якогось. Бо не к ліцу було, як то кажуть. Не підходило йому. Його герої завжди горді, чисті, глибокі і добрі, як і він сам.

Підірвав своє здоров”я алкоголем і велику частину свого життя провів у боротьбі з цією звичкою, яку все таки переміг у 90-х. Був одружений 4 рази (з цього абзацу стає зрозуміло, шо людина абсолютно земна, творчі і “моя”). І ще пишуть про його тонке сприйняття світу з дуже тонкою іронією..

Як то кажуть в Туреччині, nur içinde yatsın…

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *