Українська родина заразилася вірусом Коксакі на курорті в Туреччині

Небезпечний вірус Коксакі підхопила  сім’я українських туристів, які приїхали на відпочинок до Туреччини. На цю новину вже звернуло увагу Міністерство закордонних справ України.

Як розповів турист, ситуація складна, адже вірус дуже швидко поширюється: спочатку захворіла одна дитина і незабаром симптоми з’явилися у дорослих.

Отже, МЗС України дало доручення посольству України в Туреччині вивчити питання епідеміологічної ситуації в країні і за результатами внести пропозиції щодо рекомендацій для українців.

Про це заявив представник департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна”.

При цьому він додав, що станом на 2 серпня звернень до посольства України в Туреччині з боку українських громадян не надходило.

Коксакі дуже небезпечний вірус, який найбільше вражає шлунково-кишковий тракт. Він дуже швидко поширюється і легко передається від людини до людини: при кашлі або через контакт з сечею.

Ускладнення від цього вірусу можуть бути серйозні: вірусний менінгіт, енцефаліт, параліч, перикардит, міокардит і навіть діабет.

Цікаво те, шо турецька сторона не визнає і не припускає епідемії як такої. Готель, де заразилася родина навіть відмовився допомагати і викликати лікарів.

Свою назву вірус отримав завдяки Нью-Йоркському містечку Коксакі, де захворювання виявили у 1948-49 роках. Його поділяють на групи А і В, кожна з яких містить групи, що відрізняються за своїми властивостями.

  • Вірус групи А інфікує шкіру і слизову оболонку, викликаючи герпангіну, гострий геморагічний кон’юнктивіт, а також хворобу рук, стоп і рота;
  • Вірус групи B інфікує серце, плевру, підшлункову залозу і печінку, викликаючи плевродінію (сильний біль, що виникає в міжреберних м’язах), міокардит, перикардит і гепатит (запалення печінки, не пов’язане з гепатотропними вірусами). Інфекція серця може призвести до перикардіального випоту.

Загадка поки що, навіть коментувати немає як. Чому туристична Туреччина ігнорує таку небезпеку? Наступного року зовсім ніякий турист не загляне сюди, от тоді подивимося на ці горе-готелі…

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *