У Туреччині муфтіям можуть надати права для реєстрації шлюбів

Часом на сайті пости з’являються, як то кажуть. “не в бровь. а в глаз”. Бо тільки ми поговорили про важливість чи не важливість релігії у шлюбі як тут Туреччина дивує новиною про те,  що реєстрацію шлюбів можуть передати муфтіям.

Муфтій – особа вищого мусульманського духовенства, учитель-богослов, тлумач Корану

Правляча Партія справедливості і розвитку (АКР) внесла на розгляд в парламент Туреччини законопроект про наділення муфтіїв в місцевих мечетях правом офіційно реєструвати шлюби.
Ідея, яка була озвучена прем’єр-міністром Біналі Йилдиримом в кінці червня, якимось шаленим чином вилилася в законопроект, який надійшов до парламенту 25 липня і вже зібрав підписи недавно призначених міністрів Кабміну.

Депутати розглянуть наділення повноваженнями співробітників Управління у справах релігії (Діянет) реєструвати шлюби, чим  зараз офіційно займаються муніципалітети.
Законопроект вже викликав шквал обурення: опозиція в парламенті говорить про повільний перехід світської республіки в ісламську (хіба це повільно?). Але найгостріше питання хвилює  правозахисні організації (і звичайних людей): якщо законопрект схвалять, то це, без сумніву, збільшить кількість шлюбів серед неповнолітніх. А значить, на селах і далі віддаватимуть заміж малих дівчат. Вони ставатимуть мамами, у кращому випадку, в 15 років – і Туреччина піде назад семимильними кроками.

Також виникло питання, чи будуть реєструвати муфтії шлюби між мусульманами і представниками інших релігій або атеїстами. Ну, швидше за все ні. І тоді виникне питання про проходження процедури прийняття релігії іслам.

Що ви думаєте з цього приводу? Чи є хороші сторони в цьому законопроекті?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *