Протести в Туреччині проти подій навколо мечеті Аль-Акса

 

Що сталося?

14 липня співробітники поліції Ізраїлю застрелили трьох палестинців в однієї зі святинь ісламу – мечеті аль-Акса в Єрусалимі. Вранці 14-го нападники відкрили вогонь у напрямку ізраїльських поліцейських на Храмовій горі у історичному центрі Єрусалима, яка є священним місцем одначасно для юдеїв, мусульман та християн. Як повідомили у єрусалимській поліції, після того нападники забігли до однієї з мечетей. Під час переслідування поліцією усіх трьох зловмисників було вбито. Також повідомляєьбся про загибель двох ізраїльтян – співробітників прикордонної поліції.
Поруч з убитими палестинцями виявлені дві напівавтоматичних рушниці і пістолет.  Після цього Ізраїль закрив на три дні мечеть Аль-Акса, а після відкриття встановив біля воріт святині детектори металу.
Рішення влади Ізраїлю про обмеження доступу віруючих до однієї зі святинь ісламу – мечеті Аль-Акса в Єрусалимі викликало протести по всій Туреччині.

У різних містах країни громадяни після п’ятничної молитви провели акції протесту проти незаконних дій ізраїльської поліції в районі мечеті Аль-Акса. (знову ж таки спірне питання про незаконність, коли у палестинців була знайдена зброя)

Акції протесту пройшли на всій території країни, починаючи від західної провінції Едірне до східної провінції Карс.

Про неприпустимість протизаконних дій в районі мечеті Аль-Акса заявив раніше президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.

У телефонній розмові з президентом Ізраїлю Реувеном Рівліном, Ердоган висловив стурбованість у зв’язку з подіями, що мали місце 14 липня в районі Храмової гори.
Ердоган наголосив на неприпустимості актів насильства, закликавши до шанобливого ставлення до святості і історичному статусу релігійних об’єктів.

За словами глави держави, обмеження щодо мусульман, бажаючих увійти на територію мечеті Аль-Акса, неприпустимі і це питання має регулюватися в рамках свободи релігії та віросповідання.

Президент Туреччини вказав на особливу значущість мечеті Аль-Акса для мусульманського світу і підкреслив, що ізраїльські солдати повинні припинити перевірку метало детекторами біля входу в мечеть.
Раніше президент Ердоган обговорив проблему з президентом Палестини Махмудом Аббасом.

 

***

Палка завжди двох кінців… Туреччина буже захищати свою релігію. але якщо об’єктивно, то Ізраїль має право на міри перестороги

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *