7 фактів про Газіантеп

У Газіантепі я була лише раз. І того мені не вистачило зовсім. Отже, я вирішила прозондувати, підзбирати матеріал, та якось махнути туди на довше.

З новин про Газіантеп ми можемо почути  про те, що то кордон з Сирією, біженці пруть тудою, ІГІЛовці їздять по місту з автоматами..

Так, зовсім поруч гримить страшна війна, людям не легко, та місто тримається і навіть процвітає.

Як на мене, місто недооцінене. Туризм там тільки починається, купа будівель з 60-70-х нагадують совок-совєцький. Але ж глибина того всього всеодно просочується. Ну і пофіг на побиті асфальти, давайте зріти в коріння..

Отже,

Факти про Газіантеп

  1. Це старе і глибококультурне місто знаходиться між Месопотамією і Середземним морем, звідки виходять перші цивілізації. Історія його існування доходить до 4000 року до нашої ери.
  2. Газіантеп – фісташкова столиця Туреччини. Тут виготовляють найсмачнішу баклаву не лише в Туреччині, але й на всьому Сході

3. Основним об’єктом, що привертає в Газіантеп туристів, є дамба Биреджик на Євфраті (Євфрат!! та сама древня ріка з пригодницьких книг, що протікає територіями сучасної Туреччини, Сирії та Іраку. а потім з’єднується з Тигром!) , яка знаходиться в близько тридцяти  кілометрах на схід від міста. На березі річки трохи на північний захід від дамби Биреджик було розташоване досить цікаве греко-римське поселення, яке  називалося Зеугма ( «зв’язок» або «міст» грецькою). Засноване в 300 році до н.е. наступником Олександра Македонського, це поселення пізніше стало заможним торговим містом, який служив перевалочним пунктом і військовим постом на кордоні Римської імперії. У 2011 році в Газиантепі було відкрито Музей мозаїки (тур. Zeugma Mozaik Müzesi), який вважається найбільшим в світі музеєм римської мозаїки.

4.  Газіантеп є одним з найбільш древніх міст світу, яке ніколи не покидали жителі.

5. На початку ХХ століття населення Антепу склало 50 тисяч чоловік, з них близько 20 тисяч – вірмени. Вірменське населення займалося переважно торгівлею і ремеслами.
В кінці ХІХ століття масово выдкривалися вырменськы школи.  У місті було шість вірменських церков, сімнадцять училищ, видавався журнал.
У 1915 році вірменське населення Антепу було депортовано младотурками в пустелю Дейр-ез-Зор.

6. Найвідоміша мозаїка у Зеугмі – Циганська дівчинка. Цю картинку тулять всюди, та ми не знали, шо вона з Газіантепу родом

7. У Газіантепі розсташований найбільший в Туреччині та на території Середнього Сходу зоопарк. Це другий за розміром зоопарк у Європі та третій у світі.

Отаке.

А у вас є хто знайомий/рідний з тієї сторони? Що ще цікавого є у Газіантепі? Як вам люди?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *