Як у Туреччині випроваджають в армію

До армії можна ставитися як завгодно. Для декого вона неминуча. А вже коли не можеш відвернути невідворотне, спробуй поглянути на це під іншим кутом.

У Туреччині служба в армії обов’язкова. Відмазатися можна офіційно, але за бабло. Та такі суми не всім по зубах, а тому, стиснувши зуби, вішаючи турбу через плече, плетуться турецькі хлопці у солдати.

Для турецького чоловіка призов у армію – це подія глобального значення. А  тому проводи  відзначаються разом з родичами і близькими друзями як велике сімейне свято. У цей день мати молодого солдата може вперше побачити невідому досі подругу сина, адже дівчина мусить прийти і випроводити коханого у такий нелегкий шлях.
Запрошують  музикантів,  влаштовують танці до ранку, їдять і п’ють, а після всього цього  всією юрбою проводжають новобранця в армію.

Як правило, таке випровадження супроводжується катанням на машинах з великим турецьким прапором. Молоді люди кричать, співають пісні і сигналять без зупину. Поліція, до речі, такі машини ніколи не зупиняє.  «Найбільший солдат – наш солдат!» – а турецькою En büyük asker bizim asker, – репетують проводжаючі і, якшо вдасться, обов’язково накалякають цей напис десь на заборі.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *