У кожній школі – кімната для намазу: нове розпорядження для турецьких шкіл

Нас, певне, знов будуть ганити за те, шо ми не приймаємо Туреччину такою як вона є. Ми то приймемо – не питання. А якшо самі турки не хочуть її приймати, бо відчувають на собі відвертий прес – то діло інше.

Так от.

Офіційний вісник уряду Туреччини Resmi Gazete опублікував розпорядження Міністерства освіти (MEB), згідно з яким вводяться оновлені правила при відкритті нових освітніх установ. Згідно з розпорядженням, кожне нова освітня установа, акредитована MEB’ом, має бути обладнана окремими молитовним кімнатами і умивальнями для хлопчиків і дівчаток (для омовіння перед молитвою).

Крім того, будівництво нового навчального закладу відтепер заборонено на болотистому ґрунті, грунті з підземними джерелами або там, де є ризик зсувів. Будівельникам також варто піклуватися про те, щоб площа освітнього закладу була не ближче 50 метрів до АЗС і далі, аніж 100 метрів від розважальних закладів.

Нове розпорядження Міносвіти також торкнулося і будівництва релігійних ліцеїв «імам-хатип» (ліцеї, де хлопчики вчаться на імамів). Якщо раніше поріг відкриття ліцею імам-хатип починався з 50 тисяч населення (місто, район, великий мікрорайон), то зараз ця межа знижена до 5 тисяч (селище, малий мікрорайон). При цьому в будівлі нової школи має бути не менше 8 навчальних класів, а також окремий клас для музики та образотворчого мистецтва.

Освіта та всі програми по освіті поганими в принципі бути не можуть. Але відверті натяки на те, як правильно жити – чи припустимо це?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *