Рамазан Байрам: що святкуватимуть завтра мусульмани всього світу ?

Завтра в Туреччині відзначатимуть величезне за своїми масштабами релігійне свято: Рамазан Байрам (його ще називають Рамадан Байрам, Шекер Байрам та ін.)

Для когось це свято  несе виключно релігійне навантаження. Люди постилися протягом священного місяця і завтра розговіються.

Для інших – це гарне сімейне свято і купа вихідних.

В обох випадках – це світлий і щасливий період, під час якого відбувається купа родинних візитиів, смачних вечерь і “час рікою пливе”

Трошки пояснень:

Свято розговіння для мусульманина – це, в першу чергу, прощання з благословенними днями місяця Рамазан, коли для кожного  надавалася хороша можливість вирости духовно, приборкати пристрасті за допомогою дотримання посту, вгамувати бажання,  відчути прагнення до благочестя та надати допомоги нужденним.
У Рамазан Байрам мусульмани всього світу  надягають святковий одяг і поспішають в мечеть на колективну молитву. Після цього віруючі обмінюються привітаннями, йдуть в гості або запрошують до себе на святкову трапезу. Свято є особливим ще й тим, що  в цей день мусульмани дають нужденним людям обов’язкове пожертвування, що називається закят аль-фітр (моя транскрипція може не вельми точна). Також в цей день прийнято відвідати батьків, старших і хворих.

Крім того треба  провідати померлих на  кладовищах,  почитати над могилами уривки зі Священного Корану і просити Всевишнього про полегшення їх долі.

 

 

Рамазан сьогодні.

Ми розпитали наших землячок, які живуть в Туреччині або ж одружені з громадянинами Туреччини про те, як проходить свято у їхніх сім’ях.

Наталія, Київ

“Мій чоловік не поститься, але Рамазан Байрам ми святкуємо. Намагаємося у це свято поїхати до турецьких родичів у Стамбул, бо в Туреччині свято відчувається на повну. Ми обходимо всіх родичів, міняємося подарунками, їмо смачну їжу. Я не можу відчути повністю того, що відчуває моя турецька родина, але однозначно люблю це свято”.

Олена, Швейцарія

“Взагалі ніяк, бо ми тут  самі. Далеко від Туреччини  духу свята не відчувається  Одного разу ми потрапили на Байрам до Туреччини, от тоді ми відвідали родичів та наїлися солодощів. Звичайно там атмосфера святкова, не так як у Швейцарії.  Можливо, коли дотримуєшся посту, це свято набуває більшої ваги  саме для тебе.”

Юлія, Адана

“Чоловік поститься, я  – ні. А свято на всю катушку святкуємо, бо його родина надає цьому велике значення. Мені подобається, бо всі робляться добрими, щасливими і на столах багато смачнющої їжі”

Віра, Стамбул

“Цього року я постилася вперше і, скажу тобі чесно, ледь не здохла. Це важко і фізично і психологічно. Я ждала кожного іфтару (іфтар – розговіння, вечірній прийом їжі під час місяця Рамазан, – авт.) з нетерпінням. Але саме тому я чекаю на це свято і навіть уявляю як буду пити свою ранкову каву з бутербродом уже завтра! Вірю, що я піднялася духовно, хоча це було дуже не просто для мене…”

Юля, Дідім-сіті:)

“Дуже поважаю тих, хто постився і протягом цього місяця  намагалася не жерти в офісі при людях, які дотримуються посту. Чи свято це для моєї родини? Звичайно. І Рамазан Байрам, і Курбан, і Великдень і Різдво.”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *