Провінція Айдин: оливки, інжир, вино та присмак історії

Айдин –  зелено-блакитна провінція  в Західній Туреччині. Айдин розташований в центрі долини річки Великий Мендерес (в минулому – Меандр) – найважливішої річки західної частини Малої Азії.

У п’яти кілометрах на південь від Айдин протікає річка Чіне. На півночі, поблизу від міста, знаходяться гори Айдин, висота вершин яких сягає 1800 метрів над рівнем моря.
Автомобільна траса з’єднує місто з узбережжям Егейського моря і третім за величиною містом Туреччини Ізміром. Траса перетинає гори Айдин, де споруджений сучасний тунель.

Місто Айдин – достатньо велике  з населенням близько 150 тисяч осіб. Але найцікавішою є історія Айдина.

  • Айдин було засновано грецькими переселенцями та входило до складу Лідійського царства.
  • У V столітті в цьому місті, відомому тоді під назвою Тралли, народився геніальний зодчий Анфімій – керівник споруди знаменитого Софійського собору в Константинополі/Стамбулі. Коли в XII столітті місто Тралли перейшло під владу турків-сельчуків, воно буле перейменовано на Гюзельхісар. Сучасну свою назву – Айдин  -отримало у  XIV столітті.

Карта провінції АйдинТе, що ця територія спочатку була грецькою, а потім турецькою, все таки значно вплинуло на розвиток і культуру провінції. Бо, по-перше, тут люди є дуже вільними та модерними. По-друге,  історія примушує з повагою ставитися до традицій, які століттями вкорінювалися.

Зараз місто Айдин є центром провінції  з чистими зеленими бульварами і шикарним старовинним  кварталом з історичними будівлями в центрі міста. За кілометр центру можна побачити руїни античних споруд. У міському музеї є артефакти, що представляють різні періоди історії Айдину.

Акбюк – Дідім – нереально чисте місце

Туристів місто приваблює м’яким середземноморським кліматом (але влітку шось той клімат м’яким не назвеш – пече), комфортабельними готелями і численними історичними пам’ятками. Оглянувши саме місто, можна відправитися в екскурсію по околицях Айдину, де також можна побачити багато цікавого.

Неподалік від міста знаходиться портове місто під назвою Кушадаси ( «Пташиний Острів»), що розкинувся вздовж берегів мальовничої бухти. Саме містечко розташовується на терасах, займаючи різні по висоті рівні. Кушадаси є улюбленим місцем яхтсменів.  Іншими відомими місцевими пляжами є Акбюк і Алтинкум (обидва в Дідімі)

 

Національний Парк Ділєк – то не фотошоп 🙂

У 25 кілометра  х на південь від Кушадаси знаходиться національний парк Ділек. Тут можна побачити дикого коня чи анатолійського гепарда, а також силу-силенно різнокольорових пташечок.

Ще кілька слів про села у цій провінції: вони неперевершені. Люди живуть серед оливкових дерев, вмакають свіжоспечені хлибчики у оливкову олію з сіллю і присьорбують вином, яке виготовили з власного винограду.

Символом провінції Айдин є оливки та інджир. Їх тут вирощує кожен поважаючий себе фермер, так що готуйте кошики і приїздіть 🙂

Центр міста Айдин

3 Comments

  1. Олег

    Зображення під яким ви написали Національний парк Ділек насправді то пляж Навайо в Греції. Але в Туреччині є теж не менш гарніші пляжі.

    • Дякую, Олеже за комент. Ми орієнтувалася на оцю статтю і там пише про те, що Парк Ділєк простягається до території Греції. І певне то є шось дуже схоже, хоча дивним дивом гугл видає одну й ту ж фотку на два запити

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *