Охоронці Ердогана потрапили в халепу: поліція США видала ордери на їх арешт (+ опитування)

Поліція США видала ордери на арешт дев’яти охоронців турецького президента Реджепа Тайіпа Ердогана. Співробітники охорони президента Туреччини звинувачуються у нападі на прокурдських демонстрантів. Бійка сталася в центрі Вашингтона навпроти резиденції турецького посла в травні цього року. У розшук також оголошено троє офіцерів турецької поліції, четверо громадян США турецького походження і двоє канадців.

«Ми всі спостерігали те насильство, яке було застосовано до протестуючих. Ми не будемо це терпіти », – заявив 16 червня представник поліції Пітер Ньюсхем.

Турецький президент розкритикував рішення поліції Вашингтона. Він заявив, що Анкара боротиметься проти цього рішення політичними і юридичними методами. «Якщо вони (охоронці. –  авт.) не готові захищати мене, то навіщо мені брати їх з собою в Америку?» – говорить Ердоган.

Через кілька годин після видачі ордера турецьке МЗС викликав посла США в Анкарі на зустріч із заступником міністра закордонних справ Туреччини Уміта Ялчін. У зовнішньополітичному відомстві Туреччини заявили, що рішення поліції США «невірне, необ’єктивне і юридично необґрунтоване».

Як то було:

17 травня декілька десятків людей організували акцію протесту навпроти резиденції турецького посла у Вашингтоні. За даними NBC, Ердоган в цей час знаходився в резиденції – турецький лідер напередодні зустрівся з президентом США Дональдом Трампом.

Британська газета The Guardian, яка однією з перших освітила інцидент біля резиденції турецького посла, з посиланням на очевидців події писала, що бійку спровокували «особисті охоронці» турецького президента Реджепа Ердогана: вони перші напали на учасників протесту, які тримали прапори курдської партії «Демократичний союз», що  виконує функції тимчасового уряду в Сирійському Курдистані.
На численних відео, які з’явилися в мережі після інциденту, видно, як два типи людей – в темних строгих костюмах і одягнені в стилі карго (швидше за все, охоронці дипмісії) – б’ють протестувальників з мегафонами і плакатами.

Причому у деяких «охоронців» Ердогана на поясі видно пристебнуті кобури з пістолетами, що за законами округу Колумбія заборонено – допускається тільки приховане носіння зброї. Участь у бійці «особистої охорони» Ердогана підтверджувало і турецьке агентство Anadolu, проте журналісти не уточнювали обставини інциденту.
В результаті заворушень близько десяти осіб отримали травми. Вони були доставлені в лікарню, один з потерпілих був госпіталізований в критичному стані. Крім того, двох осіб заарештували відразу.

На наступний день після інциденту американські сенатори зажадали від Анкари вибачень за зіткнення працівників служб безпеки Туреччини з учасниками протестів у Вашингтоні.

 

Чи засуджуєте ви охоронців Ердогана за бійку у США?
  • - ( 9 votes )
  • - ( 1 vote )
  • - ( 1 vote )
  • - ( 0 votes )

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *