Екс-прем’єра Туреччини може бути заарештовано

Колишній прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу може бути заарештований за звинуваченням у зв’язках з рухом Фетхуллаха Ґюлена.

Згідно з даними ЗМІ, також очікується арешт ряду екс-міністрів, які підозрюються у зв’язках з рухом Фетхуллаха Ґюлена.

Раніше ЗМІ повідомляли про те, що в ході слідства колишній радник глави Генштабу Туреччини Орхан Йикилкан заявив, що екс-прем’єр Туреччини Ахмет Давутоглу був проінформований про можливу спробу військового перевороту в країні.

Як повідомляють ЗМІ, Йикилкан сказав, що в листопаді 2015 року розвідка країни поінформувала Генштаб, і зокрема його самого про те, що в Туреччині готується військовий переворот.

За словами Йикилкана, цю інформацію він особисто передав екс-прем’єру Ахмету Давутоглу.

Увечері 15 липня 2016 року керівництво Туреччини заявило про спробу військового перевороту в країні. Зі свого боку військові заявили про перехід влади в їх руки. Вранці в суботу бунтівні військові почали здаватися. Влада Туреччини заявила, що спроба путчу провалилася. В результаті спроби військового перевороту в Туреччині загинуло понад 200 осіб.

Після спроби військового перевороту президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган 20 липня минулого року оголосив про введення в країні надзвичайного стану строком на три місяці згідно зі статтею 120 Конституції, після чого цей термін продовжувався двічі. У квітні поточного року було прийнято рішення про продовження надзвичайного стану ще на 90 днів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *