Найвідвідуваніше туристами місце в Стамбулі: Султанахмет – Блакитна мечеть

Мечеть Султанахмет (Блакитна мечеть) – один з найбільш вишуканих пам’яток архітектури турецько-ісламської цивілізації, вже сотні років привертає не тільки зарубіжних, але й місцевих туристів.

Побудована за указом султана Ахмед Хана I архітектором Седефкаром Мехметом Агою – учнем і головним помічником Мімара Синана – Блакитна мечеть увібрала в себе всю красу і витонченість мистецтва і естетики XVII століття.

Мечеть розташована на березі Мармурового моря в історичному центрі Стамбула – в районі Султанахмет – навпроти мечеті Ай-Софія.

Мечеть має шість мінаретів. Її купол прикрашений написами – сурами з Корану і висловами пророка Мухаммеда.

Свою назву мечеть отримала завдяки величезній кількості (понад 20 тисяч) білих і блакитних керамічних кахлів ручної роботи, які використані в декораціях інтер’єру. .

У візерунках мечеті переважають рослинні мотиви – традиційні тюльпани, лілії, гвоздики і троянди, а також орнаменти різних кольорів на білому тлі. Крім того, було підраховано, що для візерунків керамічних плиток було використано більше 50 варіацій зображення тюльпанів.

Мечеть вважається одним з найбільших шедеврів ісламської та світової архітектури. Це перша і єдина мечеть османської архітектури з шістьма мінаретами.

Всередині мечеть добре освітлена – світло падає з 260 вікон. Центральний зал накритий куполом діаметром 23,5 метра і висотою 43 метра. Купол спирається на чотири величезні колони діаметром по п’ять метрів кожна.

Одним з вражаючих елементів мечеті є міхраб – молитовна ніша, яка вирізана з цілісного шматка мармуру. На ньому встановлено чорний камінь, привезений з Мекки. Поруч з міхрабом знаходиться минбар – місце імама для читання проповідей.

Султанахмет – Блакитна Мечеть – найпривабливіше місце в Стамбулі для туристів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *