День Матері в Туреччині. Зі святом, мамулєсики!

Завтра вся Туреччина святкуватиме День Матері – скуплвлюються подарунки, згрібаються квіти, замовляютьс столики в ресторанах.

Щоб ви собі хотіли знати, любі друзі, традиції святкування дня матері сягають своїм корінням до стародавнього Риму і античної Греції – в цих країнах богині-матері робили почесті навесні, влаштовуючи видовищні свята. У стародавній Греції героїнею свята була богиня Рея – дружина бога Кроноса, яка була матір’ю Зевса та інших богів.

У стародавньому Римі в день весняного рівнодення триденними урочистостями вшановували богиню Кибелу – Велику матір богів. Але на додаток до цього свята, римляни 1 березня відзначали також Матроналії – день, присвячений величній красуні Юноні. В цей день чоловіки повинні були обдаровувати своїх дружин численними подарунками і надавати їм всіляку увагу (хороше свято!)

З поширенням в Європі християнства, ці старовинні традиції трохи змінилися. Замість вшанування старих богів і богинь на таких святах стали вихваляти  Матір-Церкву.

У США День Матері відзначається з 1913 року, і з тих пір це один з найважливіших і улюблених свят в Америці. Квіти і вітальні листівки розсилаються по всій країні, а діти купують своїм мамулєсикам милі подаруночки.

У Туреччині День Матері відзначається за американськими традиціями  у другу неділю травня щорічно, починаючи з 1955 року. У цей день героями свята стають все турецькі жінки-матері. Їх вітають близькі, їм дарують подарунки і чоловіки, і діти, їх оточують особливою увагою.

У день матері в Туреччині прийнято відвідувати матусь, як би далеко вони не жили. Вся родина збирається разом, і всі родичі дарують матері подарунки, а також квіти і шоколад – традиційні підношення матері до цього свята. В цей день в турецьких родинах панує матріархат – мами сімейства бачать за своїм столом одночасно всю сім’ю і може поспілкуватися з усіма, розділивши з ними свою любов. У цей день прийнято згадувати минуле: романтичні моменти юності, дитячі пустощі синів, дорослішання дочок, пам’ятні сімейні події і такі інші радощі.

Вітаємо усіх мам! Терпіння вам,

уміння розділити любов порівну і

здатності протистояти бажанню відлупити  когось по задниці 🙂  

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *