4 непляжних курорти Туреччини: що подивитися?

Звучатиме банально, але Туреччина не може залишити людину байдужою. Тут стільки всього дивитися треба – не передивитися. Відчути. Прочитати. Побачути і почути.

І давайте сьогодні поговоримо не про пляжний туризм (бо про нього і так достатньо інформації). Сьогодні розповімо вам про альтернативу пляжу-морю.

Памуккале

Курорт не тільки для  любителів санаторіїв, а й для тих, хто цікавиться явищами природи і культурою. Тут вас чекає гармонійне поєднання природної та рукотворної  краси. Це одне з найулюбленіших місць у туристів з усього світу. Вони приїжджають сюди, щоб побавитисяя в бірюзових водах травертинів (це така гірська погода), які спускаються каскадом по схилу пагорба від руїн стародавнього Ієраполісу. Тут можна із задоволенням провести цілий день, навіть не помітивши, як пролетів час. Той, хто затримається довше, знайде в околицях масу цікавого. Наприклад, вражаючі руїни древньої Лаодикеї. У цьому місті розташована одна з семи церков Одкровення і красива стара мечеть в сусідньому селі Аккьой.

Афродісіас

 Афродісіас – археологічні розкопки греко-римського поселення, гідні конкуренції з Ефесом. Широко розрекламовані фотографом Арою Гюлером руїни міста грецької богині кохання Афродіти колись стояли в забутті в районі села Ескі Гейр. Сьогодні в деяких старих будівлях знаходяться кафе та виставкові центри. Однак не виключено, що ви будете надто зайняті класичними руїнами, щоб помітити їх.

Афродісіас був заснований у II ст. до н.е. Історія міста насичена подіями і вельми драматична. У язичницькі часи місто носило  ім’я богині Афродіти, в період християнства був перейменований в Ставрополіс, що означає «Місто хреста».

Тут є все прикмети греко-римського міста – амфітеатр, одеон, величезний храм. Найбільш вражаюче  зберігся чудовий стадіон, один з кращих в світі. Безумовний лідер серед всієї цієї аргеологічної пишноти – відреставрований Себастеон – храм, присвячений обожненими римського імператора. Його оригінальні гравіювання зберігаються в спеціально збудованих галереях.

Афродісіас – древнє місто

Кютахья

У місто Кютахья, де виробляють прославлену ще в ХVIII ст. кераміку, можна приїхати для дослідження частково відновленого османського міського ландшафту.

Обов’язково треба здійснити подорож до руїн стародавнього Айзаною, розкиданим в районі села Чавдархисар.

Навколо міста побудовано кілька термальних курортів, кращим з яких вважається Йонджали. Ну і, звичайно, варто відвідати руїни Аезані з їх вражаючим храмом Зевса – одним з добре збережених римських будівель Анатолії з театром, стадіоном, ринком і термами.

Афьонакарахісар

Афьон – замок на вершині пагорба, оточений старим оттоманським містом, повна назва якого Афьонкарахісар.  Назву Афьон місто отримало тому, що в його околицях вирощують опійний мак, необхідний для приготування лікувальних препаратів. Одна з найпомітніших пам’яток міста – мечеть Улу Джамі. Вона належить до групи так званих лісових мечетей, чию стелю підтримують колони, вирізані зі стовбурів дерев.

 

Це лише частинка – крапинка увеличезному морі всього, що можна-треба побачити в Туреччині

Афьонкарахісар – перша згадка про нього відноситься до часів існування хетського царства Арцава (середина II тис. До н. Е.)

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *