Що питають на співбесіді на прийняття турецького громадянства?

Документи на отримання турецького громадянства подано. На mülâkat вас запрошено. Ви нарехтували свої найкращі шати і зібралися з духом.

Для того, аби вас не вельми брали дрижаки, ми підготували найпоширеніші питання, з якими ви можете стикнутися на цій приславутій співбесіді.

Як все відбувається?

За свідченнями більшости, як правило, на співбесіду викликають спершу дружину. Трошечки її розпитавши, зовуть чоловіка. Можуть запросити всіх разом, та всеодно питатимуть по одному. У кімнаті буде комісія, що складатиметься з 6-12 чоловік. Братимуть до уваги рівень вашої турецької мови (не переймайтеся за помилки, для них важливо, аби ви розуміли і змогли пояснити, вони там свідомі і розуміють, що турецька мова для вас – іноземна). Якщо є дитина – сміливо беріть її з собою. Лишній доказ-бонус нікому не завадить 🙂

Що питатимуть?

Перш за все прагнуть розібратися, чи влилися ви в сім’ю і чи знаєте, принаймні, головні речі про чоловіка – імена батьків, братів-сестер,  (мене напряму спитали “хто такий Енгін?” – а він то рідний брат чоловіка). Було таке, що питали дівоче прізвище мами-свекрухи. Часто питають про місце народження чоловіка. Розповідали дівчата, що просили показати спільні фото в телефоні. Знайте також місце роботи чоловіка і його батьків. Згадайте де познайомилися. Зрештою, ваш коханий мусить бути готовий до подібних питань і вивчити ті, такі тяжкі для нього, імена та топоніми українські.

Якщо ваша дитина говорить, можуть її запитати хто ця тьотя, вказуючи на вас.

Комісія запитає про щось з вашого побуту, а потім таке ж саме питання задасть вашому чоловікові. Тому, бажано, вже якось однаково відповідати. Варіанти, які зустрічаються  серед опитаних:

  • Що у вас було на вечерю вчора? Де ви вечеряли?
  • Якого кольору простирадла зараз на вашому ліжку?
  • Улюблена страва чоловіка
  • Розмір ноги одне одного
  • Останій подарунок на річницю
  • Улюблений серіал
  • Як ви проводите вечори і т.д.

Є група питань, яку ми умовно назвали “на перспективу”. Це дуже важливі питання, адже комісія дивиться на те, як ви себе бачите в майбутньої в Туреччині і чи бачите взагалі. Тут запитують чи плануєте ви працювати по спеціальності, чи будете вивчати турецьку (о да! тільки так!), у мого чоловіка запитували, чи не проти він буде проти моєї трудової зайнятості. І тут же перевірять ваш серйозний настрой кількома питаннями по турецькій історії –  про Ататюрка чи про президентів Турецької Республіки. Глибокого нічого не питатимуть, не переймайтесь, просто прочитайте кілька статей по історії Туреччини.

На завершення можуть попросити розповісти İstiklal Marşı. А можуть і не попросити.

Бували випадки, коли не питали нічого. А бували й такі, коли питали про останню фізичну близькість (дуже хочеться вірити, що то просто плітки). Просто йдіть і не дьоргайтесь. Їм важливо, аби ви направду були одружені і змогли згодом стати внятною частиною турецького суспільства, – а в ж це їм зможете забеспечити, чи не так?

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *