Про закриття Вікіпедії. Рефлексії.

В Туреччині з таким гратися люблять. То, певно, такий прояв сили. То youtube закривали (всі ми пам’ятємо в зв’язку з якими подіями), то  twitter  – шоб не шерили, шо не треба. От настала черга і Wikipedia 29 квітня..

На якийсь час ми тут думали, ну тиждень закрита побуде та енциклопедія та й відкриють. Та ні.

«Очорнення іміджу країни» – влада Туреччини
пояснила причину блокування Wikipedia

 

Для нас – іноземців – незрозуміла логіка. І ще незрозуміла тиха покора. А якщо завтра почнуть палити бібліотеки і архіви? Стиратимуть всю “неугодну” інформацію?

Це дуже ранить і розбиває.

Ще один поворотик стався згодом: Мерія Стамбула викреслила зі списку запрошених на заходи виставки «World Cities Expo İstanbul 2017» засновника Wikipedia Джиммі Уельса.

Виставка пройде 15-18 травня в конгрес-центрі HALİÇ і збере компанії, гостей з керівництва інших міст іноземних держав і фахівців, які обговорять розвиток мегаполісів, їх майбутнє і перспективні міські технології. Раніше Уельс був у числі запрошених на захід, і його виключення з цього списку сталося після блокування Wikipedia в Туреччині.

Чому ж закрили?

За офіційними поясненнями Wikipedia закрили через деякі матеріали  про Туреччину, в яких нібито йдеться про те, що республіка потурає терористам,  такі дані навела газета Hürriyet. Повідомляється, що Анкара вела переговори з ресурсом з питання вилучення таких статей, але керівництво енциклопедії не пішла на поступки, в зв’язку з чим і була введена заборона на доступ до ресурсу.

Влада відзначила, що в разі видалення даних матеріалів доступ до Wikipedia знову буде відкритий.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *