“Тітка приїхала” (Halam Geldi) – фільм, що перевернув уявлення про минуле (і сучасне) Туреччини

Ми вже тут не одноразово говорили про проблему  ранніх шлюбів  в Туреччині.

І така штука: хочеться дивитися про це фільми, дізнаватися про проблему, хочеться дружити з  людьми, які борються і протестують проти такого в їх країні. Бо ті діти, шо опиняються один на один у ліжку зі старшим за себе збоченцем, які не мають підтримки від батьків, які не захищені суспільством , –  десь мусять побичити світло в кінці тунелю.

Фільм Halam  Geldi (Тітка приїхала)

У 2014 році на турецькі екрани вийшла стрічка Halam Geldi, яка ще раз збурила свідомості думаючого турецького люду. У голові  – Ерхан Козан – відомий турецький режиссер, та сценарист Еврін Канполат. Турецький фільм Halam Geldi  отримує нагороду за найкращий сценарій у 2013. Критики не залишилися байдужими, на прем’єрі люди аплодували стоячи, багато плакало…

То про що ж цей гірко-болючий фільм, що відснятий за реальними подіями?

Стрічка охоплює широкий спектр проблем, серед яких і війна на Кіпрі, біда ранніх шлюбів в Туреччині, проблема шлюбів між родичами та генетичних хвороб.. і , що найважливіше, – проблема суспільної відповідальності за це все. Це коли всі все знають, та мовчать. Бо так заведено.

“Тітка приїхала” (halam geldi) – це певний код між жінками, що означає перший цикл у дівчини. Після нього, як правило, дитину забирали зі школи і віддавали заміж.

Головну героїню Рейхан  – 14 річну дівчинку, долю якої покалічено – зіграла дуже потенційна молода турецька акторка Miray Akay (яка народилася в Україні, бе-бе-бе). Акторський склад – крутий і неперевершений: Бурчін Терзіоулу, Тугай Мерджан, Неджіп Мемілі та ін.

Глядач неймовірно глибоко змушений пережити  усю біду, шо відбувається: пересіпується від страху, ненавидить батька, відчуває біль від падінь під час втечі, сором від пережитого у першу шлюбну ніч. І нікуди від цього не подітись. Та глядач дорослий, і може протистояти такому лихові, а хіба можуть за себе постояти оті юні дівчатка?

Насичене, сповнене емоцій кіно. Не легке і глибоке. Так шо коли маєте внутрішні сили – подівіться.

Дівчатка зі страхом чекають на перший свій цикл. Після цього – кінець школі та початок дорослого життя
Навіть у переляканої від ситуції матері годі шукати притулку та захисту…
Драма родинних шлюбів також висвітлена у стрічці Halam Geldi

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *