Що нам відомо про Бірюзову картку? Про право на роботу в Туреччині

З Туреччини з Любов’ю продовжує знайомити вас з цікавими аж за край  документами та правилами їх отримання.

Бірюзова карточка – це картка, яка видається іноземцю як дозвіл на роботу в Туреччині

14 березня 2017 року Офіційній газеті  T.C. Resmi Gazete були опубліковані правила отримання бірюзовою карти для іноземних громадян.  Бірюзова карта – це документ, який видається іноземним громадянам, які бажають працювати в Туреччині. Згідно з опублікованими правилами, отримати таку карту може не кожен іноземець, який приїжджає до Туреччини і влаштовується на роботу. Бірюзова карта буде видаватися кваліфікованим робітникам і іноземцям, які принесуть Туреччини користь, зробивши внесок у розвиток економіки Туреччини (а роботодавець змушений буде це довести).

Особи, які планують отримати бірюзову карту  і відповідають заявленим правилами, повинні подати заявку до Міністерства праці Туреччини. У заявці необхідно вказати сферу діяльності і досвід роботи, професійну кваліфікацію та освіту. Також буде звертатися увага на знання турецької мови. За кожен з пунктів заявки нараховується певна кількість балів. Особи, які набирають необхідну кількість балів, буде видана бірюзова карта.

Бірюзова карта також може бути видана іноземцям, які придбали на території Туреччини нерухомість і хочуть працювати на території Туреччини. Таким особам бірюзова карта буде видана в спрощеній формі.

УМОВИ ОТРИМАННЯ БИРЮЗОВОЇ КАРТИ І ПЕРЕВАГИ

  • Необхідно заповнити заявку і набрати необхідну кількість балів.
  • Власник бірюзової карти може привезти до Туреччини свою сім’ю. Власники бірюзової карти можуть отримати ВНП, як для себе, так і для членів своєї родини.
  • Власник бірюзової карти володіє всіма правами, якими володіє громадянин Турецької Республіки, крім права голосу на виборах, роботи в державних структурах; крім того, власник бірюзової карти звільняється від військової служби.
  • Особам, які подали заявку на отримання бірюзової карти, буде видана тимчасова бірюзова карта. Після 3-х років буде видана постійна бірюзова карта. Власники бірюзовою карти в спрощеній формі зможуть отримати турецьке громадянство, а також отримати дозвіл на роботу без терміну дії.
  • Відповідно до закону «Про міжнародну робочу силу» особі, яка подала заявку на отримання бірюзової карти, буде видана тимчасова бірюзова карта, яка після 3-х років змінюється на постійну. Особи, яким буде видана постійна бірюзова карта, зможуть отримати турецьке громадянство в спрощеній формі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *