Екологічна боротьба: пластикові пакети в Туреччині нарешті стануть платними

Туреччина долучиться до всесвітньої екологічної  боротьби з пластиком вже з 1 січня 2018 року.

Буде введена заборона на безкоштовну видачу пластикових пакетів супермаркетами в рамках екологічної боротьби.

Як повідомляє глава Федерації рітейлерів Туреччини (TPF) Мустафа Алтунбілек, закон прийнятий відповідно до Правил відходів Міністерства охорони навколишнього середовища та містобудування Туреччини.

«Ми хочемо, щоб покупці користувалися багаторазовими сумками з тканини. Пластикові пакети розкладаються сотні років, вони загрожують не лише майбутньому країни,  здоров’ю людей, вони загрожують цілому світові, морським тваринам і світовому океанові на загал. Закон про платні пластикових пакети у всіх торгових точках Туреччини вступить в силу на початку 2018 року. Дані заходи були успішно реалізовані в США і більшості країн Європи », – заявив Алтунбілек 28 березня.

Алтунбілек додав, що супермаркети перший час в подарунок пропонуватимуть покупцям паперові або матерчаті сумки, щоб полегшити період переходу до нових правил.

Раніше в лютому 2016 року заборона на пластикові пакети була введена на Принцевих островах в Стамбулі (Adalar).  Острови послідували за добрим прикладом району Бешикташ, що першим в Туреччині в 2010 році заборонив використання пластикових пакетів. В подальшому ще кілька прибережних міст Егейського і Мармурового регіонів ввели подібні санкції для захисту морів від пластикового сміття.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *