Радимо переглянути: Народ мого діда (Dedemin insanları)

У 2011 році у турецьких кінотеатрах з’явилася цікава темою та сюжетом стрічка Народ мого діда (Dedemin insanları) – режисер-сценарист Чаган Ирмак

Озан – десятирічний хлопчик, який живе в невеликому містечку на березі Егейського моря. Друзі насміхаються над ним, називаючи хлопчика «невірним», адже його дідусь Мехмет – іммігрант з Криту. Хлопець боїться того, що з ним перестануть спілкуватися його однолітки і влащтовує дома такі собі акції протесту. Озан гнівається на свою родину, а особливо на дідуся. Малий кидає виклик сім’ї словами «Ми – турки».

Мехмет Бей, дідусь Озана – власник магазину і дуже шанована людина в місті. Він завжди допомагає людям чим може. Мехмет відомий своєю толерантністю, проте поведінка онука не тільки турбує, але і засмучує його.

Мехмет Бей і його сім’я були відірвані від рідної землі і змушені мігрувати з Криту під час депортації, коли Мехмету було всього сім років. У фільмі є шикарні вкраплення  художньої ретроспективи, яка змушує жахатися історії та перейматися тими болями, що пережили міґранти.

Велике бажання дідуся Мехмета побачити перед смертю рідну землю. Саме ця мрія змушує його кидати пляшки з листами в блакитні води Егейського моря.

У фільмі піднялася тема міґрації, яка є досить гострою та болючою в Туреччині, адже всі ці люди переживали не прості часи.

Гарно відзнята та скомпонована стрічка розповість цікаву історію, розчулить і вразить.

P.S. Для вивчення  турецької мови, спробуйте дивитися фільм в оригіналі, а раптом сподобається?)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *