Туреччина заохочує зарубіжних кінематографістів

Влада Туреччини хоче активно підтримувати турецький кінематограф, а також створювати умови для зарубіжних кінематографістів, які планують зйомки фільмів на території країни, сказав міністр культури і туризму Туреччини Набі Авджи.

За його словами, державна підтримка вітчизняної кіноіндустрії зростає з кожним роком.

«У 2017 році держава виділила на підтримку 30 повнометражних картин близько 26 мільйонів турецьких лір. На початку поточного місяця ми проведемо оцінку кращих сценаріїв і проектів зі створення анімаційних, документальних, короткометражних та документальних фільмів », – сказав Авджи.

Міністр зазначив, що інтерес до турецького кінематографу постійно зростає. І цьому доках популярність турецьких фільмів і турецьких серіалів у нас на Батьківщині, таких як Kara Sevda, Muhteşem Yüzyıl, Poyraz Karayel і т.д.

Крім цього Авджи  акцентував увагу на вирішенні однієї з великих південнокорейських компаній придбати мережу кінотеатрів у Туреччині. За його словами, ця компанія планує не тільки організовувати покази картин, але і знімати фільми в Туреччині.

«За прикладом корейської компанії можуть піти й інші іноземні фірми. Найкраще, що ми можемо для них зробити, – знизити витрати за прикладом багатьох європейських країн. Примітний досвід Болгарії та Угорщини, де створені умови для зарубіжних кінематографістів », – зазначив міністр.

За його словами, для створення відповідної нормативної бази планується внести зміни в законодавство Туреччини.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *