Про страхування в Туреччині: що таке SGK?

Продовжуємо розпутувати павутинку незрозумілих слів і понять для тих, хто живе в Туреччині. Сьогодні розповімо вам про державне медичне страхування SGK (офіційний сайт тут)

SGK – Sosyal Güvenlik Kurumu

Раніше державним медичним страхуванням в Туреччині могли користуватися лише її громадяни. Зараз же гуляй душа  SGK  може оформити будь-який бажаючий, навіть для подачі документів на туристичний вид на проживання (ікамет).

Ц страхування  забезпечує повністю безкоштовне медичне обслуговування у всіх державних лікарнях Туреччини а також дає знижку на оплату рахунків в приватних лікарнях. Будучи соціальним страхуванням,  SGK включає в себе виплати по безробіттю і пенсію.  Відсоток знижки в приватних лікарнях треба уточнювати в реєстратурах.

Величезним плюсом державного страхування є те, що люди навіть з серйозними захворюваннями, які вимагають довгострокового дорогого лікування, можуть користуватися цією страховкою з року в рік, в той час, як приватні страхові компанії можуть запросто підвищити ціну свого поліса при продовженні а також багато з них мають ліміт виплат на лікування.

Отже, як же оформити державне медичне страхування в Туреччині?

Варто сказати, що існує два різновити державного страхування:  SSK і Bağkur. Перший вид страхування оформляється працівникам турецьких компаній а також всім бажаючим, другий – тільки для власників бізнесу в Туреччині.

  • Для іноземців з робочими візами SGK  оформляється роботодавцем і ним же оплачується.
  • Для студентів програми Erasmus та студентів по обміну за іншими програмами страхування оформляється університетом безкоштовно.
  • Для дружин турецьких громадян або іноземців з робочим дозволом, для тих, у кого вже є поліс SGK, а також неповнолітніх дітей медичне страхування додається безкоштовно до існуючого полісу за умови своєчасної оплати.
  • Для бажаючих самостійно оформити поліс, наприклад, з туристичного ікамету, SGK  оформляється у відповідних офісах SGK, ціна розраховується як відсоток від подвійного рівня мінімальної зарплати.

Якщо вам треба оформити страхування для отримання виду на проживання, перш за все звертаєтеся в будь-який офіс SGK, де вам видадуть документ про те, що ви зареєстровані в їх системі і ваш поліс буде діяти після отримання ікамета.

Якщо ви використовуєте страховку чоловіка – громадянина Туреччини – то в тому ж офісі чоловік повинен отримати документ про те, що на його ім’я є SGK і немає боргів по оплаті. Вам зроблять приписку про те,  що дружина (прізвище, ім’я) має право на використання даного страхового поліса після надання ікамета. Прогляньте, аби не забули поставити печатку. Це дуже зручно робити, і точно варто не баритися, якщо ви плануєте народжувати в Туреччині.

Ще один важливий момент. Після отримання виду  на проживання (ікамета) страховку потрібно активувати – для цього принести копію та оригінал вашого ікамета в офіс SGK. Після активації поліс діє стільки ж, скільки і ваш ікамет, користуватися ним можна в лікарнях, надаючи на стійці реєстрації ваш номер TC Yabancı Kimlik Numarası (він написаний на вашій картці ікамету).

Пам”ятайте: ваші роботодавці зобов”язані оплачувати  ваше медичне страхування SGK.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *