Як зареєструвати іноземний телефон в Туреччині?

Залишатися завжди на зв’язку – один з важливих факторів в сучасному світі. Всім нам відомо, що привезти до Туреччини телефон з закордону, то ціла історія. Сьогодні ми спробуємо попунктно розібратися, що все-таки треба зробити, куди бігти і до кого звертатися.

Саму сім-карту можна  купити в будь-якому магазині мобільного зв’язку. Найпопулярнішими операторами є Turkcell, Vodafone і Avea.
Але ось постає питання про використання власного іноземного телефону, привезеного з собою,  або ж купленого закордоном за вигідною ціною.  Якщо ви будете використовувати турецьку сім-карту до вашого телефону, привезеному з батьківщини, він буде заблокований досить швидко. Щоб цього не сталося, приїхавши до Туреччини, потрібно офіційно зареєструвати іноземний телефон для використання турецької сім-карти.

  • Реєструвати іноземний телефон потрібно протягом перших 60 днів після перетину вами кордону (про дату каже штамп в закордонному паспорті). При тому одна людина має право зареєструвати 1 телефон за 2 роки. Не більше. І не важливо, іноземець ви чи громадянин Туреччини.
  • Далі треба отримати податковий номер (Vergi Numarası) в податковій службі Туреччини (Vergi Dairesi) за закордонним паспортом (ті, хто вже має ікамет в Туреччині (тобто дозвіл на проживання), цей пункт пропускають).
  • Наступний крок – оплатити в касі податкової служби (або в банку) мито за реєстрацію іноземного телефону. При собі мати податковий номер (або якщо є – ікамет), закордонний паспорт, сам телефон і код İMEİ вашого телефону (İMEİ код можна дізнатися, набравши на клавіатурі телефону комбінацію * # 06 #)
  • З квитанцією про оплату, ідіть прямо у  відділення мобільного оператора (Abone Kayıt Merkezleri) і  реєструйте телефон. Одразу можете придбати сім-карту.
  • Якщо у вас ще немає турецького ВНП (вид на проживання), і ви тільки подаєте документи, є ймовірність того, що телефон зареєструють тільки на 3 місяці. Хоча не факт, адже тут велику роль зіграє ваша посішка.  Також, щоб цього уникнути, потрібно взяти документ у вашій районній Міграційній службі  (Göç İdaresi Müdürlüğü) про те, що ви в процесі отримання ВНП. Тоді реєстрація телефону буде на тривалий термін.
  •  До деяких районах для оплати мита в касі податкового управління або банку, просять документ з Міграфіонной служби або поліції , де йдеться про те, що ви перетнули кордон Туреччини такого-то числа (дивляться по штампу в паспорті) і пройшло менше , ніж 60 днів. Також іноді просять інформацію про вашу турецьку прописку (легко можна отримати у районному Muhtarlık).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *