Чому в Туреччині часто зникають підлітки?

Туреччина одна з таких країн, за статистикю у якій високий відсоток зникнення людей. Ообливо підлітків та дітей. Страшні оголошення транслюють щодня.  Батьки готують дітей до надзвчайних ситуацій, в школах проводяться відповідні заходи. І одна справа коли дітей викрадають злочинці. Інша – коли вони самі тікають.

Але чому зникають підлітки? Хто підштовхує їх до подібних рішень?

Портал З Туреччини зустрівся з дитячим психологом Хасаном Хаджиоглу для того, аби задати кілька питань.

– Хасан бей, чому: на вашу думку, діти 13-17 років вирішують втекти з дому?

– Перш за все варто сказати, що в освічених сім”ях це явище виникає досить рідко. З таким ми можемо стикнутися частіше в сільській місцевості, де по сьогодні люди поважають старі традиції. Зрозумійте мене правильно, проти традицій я нічого не маю. Але варто розставляти пріоритети і виховувати дітей в ногу з часом. У нас прийнято поважати старших. Слухатися їх у всьому. Раніше проти волі батьків піти було неможливо. Зараз же допускаються дискусії. Деякі батьки у себе вдома започаткували авторитарний режим. Діти не витримують. Не маючи можливості відстояти свої інтереси часом у підлітків здають нерви.

 – Тобто, пояснення можна звести до банального, але місткого питання “батьки-діти”?

– Не зовсім. Часом батьки можуть бути на стороні дітей, але тиск суспільства (toplum baskısı) – непробивна стіна. Дуже поширена причина для втечі з дому – це втеча з коханим. Не отримавши дозволу тата/діда, або ж розуміючи, що твій вибір суспільство засудить, дитина приймає рішення втекти свіч за очі. Або коли дівчина хоче працювати там, де її не хотіли б бачити батьки (скажімо, співачкою в барі), вона або приховує або просто іде.

  – На вашу думку, чи можливо зарадити цій проблемі сьогодні?

– Звичайно. Вирішення питання на поверхні. Це звичайні розмови батьків і дітей. Діти мусять відчути, що батьки завжди, завжди на їхньому боці, ніколи не засудять і не покарають. Ніяке суспільство не зможе образити дитину, якщо батьки захищатимуть усім серцем інтереси сім”ї. Батькам варто навчитися вже зрештою не нав”язувати сої бажання дітям, приймати їхній вибір і просто будувати здорові стосунки у сім”ї.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *