Must Read 7 романів турецької літератури

Якщо ви вже читаєте турецькою, то вітаю, – для вас відкрито неймовірно цікавий і глибокий світ турецької літератури. А якщо ще не читаєте, то, сподіваюся, цей пост примусть вас приступити до штудіювання турецької мови. Бо! Турецька література – незбагненно цікава і незвична для нас планета. Це я вам як філолог кажу. А як просто читач відзначу, що це без перебільшень шикарні книги, які ви читатимете нон-стоп доба за добою.

Портал З Туреччини пропонує список найцікавіших книжок турецької літератури для термінового прочитання. Must read, так би мовити.

  1. Орхан Памук Чорна книга (Kara Kitap). Взагалі-то насолодитися творчістю Орхана Памука ви маєте змогу  українською та російською мовами, його перекладають гарно і постійно (Нобелівський лауреат, як-не-як). “Чорна книга” – повернення до стилю розповідей Шахиризади і ще одне зізнання в любові Стамбулу.
  2. Оуз Атай – Ті, хто програв (Tutunamayanlar) – без перебільшення культова книга для думаючих читачів. Роман написано в 1971 році і ще тоді автор отримав дуже резонансні і широкі за амплітудою відгуки. Чудова турецька мова, глибина викладу та чорний гумор – це те, за що цю книгу варто прочитати.
  3. Яшар Кемаль – взагалі то я б радила читати все, шо доступне, адже то турецький Меріме, Толстой, Панас Мирний.  Худий Мемед  (İnce Memed) – про дух бунтарства, що був такий близький цьому письменнику.
  4. Сабахаттін Алі, Юсуф з Куюджаку (Kuyucaklı Yusuf). Ще один турецький письменник, який здорово перекладений і доступний нам. Книга психологічно складна та тонка. Знову бажання боротися та  пошук життєвих сил.
  5. Латіфе Текін Моя люба безсоромна смерть (Sevgili Arsız Ölüm) – турецькі письменниці – цікава сторінка в літературі вцілому. Так тут, до повного щастя, представниця магічного реалізму з замісом на фантастичному фольклорові. Шик.
  6. Решат Нурі Кюнтекін – Корольок  – пташка співоча (Çalıkuşu). Так як вміють писати (і знімати) про любов турки – не вміє більше ніхто. Класика турецької літератури.
  7. Хасан Алі Топташ  – Безтінні (Gölgesizler) – незвичайний роман для справжніх поціновувачів виключної постмодерної літератури. Підіймаються питання філософського характеру, дивний та нестандартний погляд на виклад матеріалу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *