Готові ковтнути книжкової пилюки? Подорож по історичних бібліотеках Туреччини

Якщо ви читака-маніяка, як ото всі у нас на порталі З Туреччини, то вам буде 100% цікаво дізнатися (а згодом і побувати) в історичних бібліотеках Туреччини.

Туреччина – колиска культури. Протягом сторіч тут мінялася влада, та єдине, що залишалося незмінним – тяга та спрага до знань. Тому й не дивно, що сьогодні в Туреччині діють понад тридцять тисяч бібліотек. Ну а ми з вами відвідаємо найвідоміші серед них.

  1. Бібліотека Цельсія – Efes Celcus Kütüphanesi. Ця бібліотека була збудована ще під час правління Адріана (а то – на минуточку! між 117 та 138 роком). Її палили, обкрадали, руйнували. Та бібліотека встояла і сьогодні ми маємо змогу побувати в її стінах. Це друга за величиною бібліотека Стародавнього світу (перша – Олександрійська). І нехай сьогодні це тільки стіни, та всеодно є шанс відчути запах старовинних фоліантів.
  2. За 30 км від Егейського міста Айдин є ще одна древня споруда, що колись була бібліотекаою при гімназії – Антична бібліотека Ніса  (в Султанхісарі) – Nysa Kütüphanesi. Побудована ще за часів римського правління, сьогодні являє собою двохповерхові руїни. Читацький зал був розміром 13 х 9 м, а стіни були прикрашені кольоровим мрамором.
  3. Перейдемо від руїн до діючих і сьогодні. Бібліотека  Сулейманіє – Süleymaniye kütüphanesi. Ця книгозбірня являє собою бібліотеку манускриптів і є частиною комплексу Сулейманіє (крім бібліотеки, до цього комплексу входить і Мечеть Сулейманіє), що в Стамбулі. В колекції бібліотеки  близько 73 тис. документів VIII–XIX століть та понад 50 тис. друкованих книг. (тітка Вікіпедія).  Сьогодні ця бібліотека діє і як музей, так що коли вам цікаві каліграфічні манускрипти та найдавніші печатні книги – вам сюди.
  4. Перша приватна бібліотека Османської імперії – Кьопрюлю – Köprülü Kütüphanesi. Будівництво книгозбірні тривало з 1659 по 1667 рік. На сьогодні це діюча бібліотека в районі Еміньоню, що в Стамбулі. Востаннє будівля була реставрована ще в 1911 році.
  5. В 1924 році було зведено ще одну прекрасну бібліотеку з видом на Босфор під назвою Книжкова шафа Ататюрка – Atatürk Kitaplığı. Бібліотека славиться тим, що має підписки газет та журналів за 150 років, приватну колекцію атласів, марок, календарів. Тут можна знайти книги османською, грецькою, французькою, арабською та іншими мовами. В бібліотеці існує відділення для незрячих, де представлено колекцію книг, записаних на дисках.

У цьому невеличкому списку представлено лише  кілька місць, куди ви можете піти, якщо  любите турецьку історію так, як любимо її ми. Але таких місць направду значно більше. Відкрийте для себе глибоку та історичну Туреччину.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *